Výfukové svody


vyfukove-svodyVýfukové svody jsou významnou složkou výfukové soustavy a mohou mít velký vliv na výkon celého motoru.
Výfukové svody mají zásadní vliv na optimální odvod spalin ze spalovacího prostoru. Optimalizace výfukových svodů v podobě instalace sportovních, laděných, výfukových svodů je jednou z nejúčinnějších  a nejvhodnějších metod tuningu výfukové soustavy.

Mnozí tuneři instalaci laděných výfukových svodů podceňují zejména pro finanční náklady této tuningové úpravy. S novými výrobci a větší konkurencí ve výrobě sportovních výfukových svodů jejich cena klesá a pořizovací náklady se snižují.

U atmosférických motorů se nikdy nepouštějte do vlastní výroby výfukových svodů. Nelze se řídit pouhými výpočty. Při výrobě atmosférických výfukových svodů předchází náročné testování a následuje množství úprav. Až po tomto výzkumu a několikanásobném měření na konkrétní motorizaci je možné výfukové svody efektivně vyrábět.
vyfukove-svody-tuning
U turbomotoru je již výroba svépomocí možná neboť výfukové plyny proudí pod tlakem a pohánějí lopatky turbodmychadla, proto není potřeba řešit složité detaily optimálního odvodu spalin z válců. Výfukové svody pro turbomotory jsou pro změnu složité svojí členitostí a množstvím ohybů. K realizaci není třeba až tak výpočty, nýbrž precizní práci a limitem je často prostor v motoru. Proto je velmi praktické a výhodné uchýlit se ke koupi hotových výfukových svodů pro daný vůz a motorizaci. Výrobce výfukových svodů vyřešil všechny problémy při jejich realizaci a vy máte jistotu, že koupíte funkční výrobek. Nejčastějším materiálem při výrobě sportovních výfukových svodů je ušlechtilá ocel, nerez apod. Vždy takové materiály, které snesou obrovské teploty výfukových spalin.

Celou záležitost můžete značně podpořit instalací termopásky na výfukové svody. Termopáska je také hodně podceňovaným produktem v oblasti performance tuningu přitom dokáže být velkým přínosem pro optimálnější odvod spalin a optimalizaci teploty v motorovém prostoru nebo i turbomotorů zároveň zeefektivňuje funkci turba.

Nahlédněte do nabídky sportovních, laděných výfukových svodů:Mobil: +420 725 626 276      Po-Pá 9-18 hod
E-mail: info@tuning-garage.cz